Mini Wood to domek w skali 1:12 z naturalnej sklejki, w skandynawskim stylu. Zestaw składa się z 4 oddzielnych elementów, które można dowolnie ustawiać. Dzięki temu domek raz może być kamienicą, innym razem willą, a kolejnym przestronnym loftem.

Domek został podzielony na kilka stref. W części kuchennej znajdują się: wyspa oraz stół z dwoma taboretami. Piętro to strefa prywatna, są w niej duży materac wraz z kompletem poduszek pełniący funkcję łóżka oraz wanna ze stojącą baterią. W pokoju znajduje się też ława, na której wygodnie można odłożyć ubranie czy ręcznik.

Wyposażenie salonu tworzą sofa z poduszkami, fotel, stolik kawowy oraz kredens. Nad salonem jest taras, a na nim 2 leżaki.

Zarówno konstrukcja domku, jak i meble prowokują do uruchomienia wyobraźni przestrzennej i stwarzają pole do aranżacji według własnego pomysłu.

Do wykonania domku oraz wyposażenia użyto szlachetnych, wyselekcjonowanych materiałów. Domek oraz schody wykonane są z wysokiej jakości sklejki w naturalnym, jasnym kolorze. Meble zrobione są ze sklejki i drewna oraz pomalowane certyfikowanymi farbami wodnymi (bezpiecznymi dla dzieci). Poduszki wypełnione są wkładem anytalergicznym, a wypełnienie materaca to profesjonalna pianka tapicerska. Zastosowano naturalne tkaniny: filc wełniany, 100% bawełnę. Są to surowce odnawialne, nadające się do ponownego przetworzenia.

Domek może pełnić funkcję dekoracyjną – pięknie wygląda postawiony na podwyższeniu, aby móc swobodnie zaglądać do wnętrza. Może pełnić tez funkcję zabawową, jednak ze względu na delikatne małe elementy rekomendowany jest dla dzieci powyżej 6 lat. Domek może być też mieszkaniem dla małego domowego zwierzątka lub półką na drobiazgi.

Domek może być też przedmiotem kolekcjonerskim. Skala 1:12 jest bardzo popularna wśród miłośników miniatur.

 

mini by night

Mini Wood part 1

Mini Wood part 2

Mini Wood with equipment 1

Mini Wood with equipment 2

Mini Wood with equipment 3

Mini Wood with equipment 4

Mini Wood with equipment 5

Mini Wood with equipment 6